Ośrodek leczenia alkoholizmu: Ostrołęka

Alkohol jest głęboko zakorzeniony w naszej polskiej kulturze. Piwko po pracy czy wódka na weselu to mus, czyż nie? Niestety, te pozornie nieszkodliwe a jednocześnie społecznie akceptowane zwyczaje dla wielu przeradzają się w nałóg, który niszczy ich życia. Kiedy czujesz, że coraz częściej masz ochotę na alkohol bądź też jedno „piwko po pracy” już nie wystarcza, czas zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy to nie początki czegoś groźnego.

Jeśli widzisz u siebie niepokojące objawy bądź też najbliżsi zaczynają się niepokoić o Twoje zdrowie, czas przestać się zastanawiać i zacząć działać. Nasz ośrodek w Ostrołęce jest do dyspozycji każdego mieszkańca. Zadzwoń, porozmawiajmy, lub też odwiedź naszą placówkę. To żaden wstyd chcieć być wolnym od nałogu.

Leczenie uzależnień od alkoholu

Alkoholizm to choroba i jak każda choroba – jest wyleczalny. Jednak w tej przypadłości nie wystarczy syrop czy aspiryna i tydzień leżenia w łóżku, aby dojść do siebie. Proces wyzwalania się ze szponów nałogu to długa i ciężka praca, której zdecydowana większość musi zajść w Twojej głowie. Niezależnie od tego jakiej pomocy oczekujesz i jaka jej forma jest dla Ciebie najlepsza, ośrodek leczenia uzależnień w Ostrołęce sprosta Twoim wymaganiom. Nasz zespół to świetnie wyszkolona kadra specjalizująca się w pomocy ludziom z problemem takim jak Twój. Alkoholizm wyniszcza i zabija, a dodatkowo nie wypuszcza ze swoich sideł łatwo. Dlatego nie wstydź się poprosić o pomoc i nie zwlekaj ani chwili dłużej. Zgłoś się do nas, abyśmy pomogli Ci przywrócić Twoje życie na dawne tory.

Odwyk i detoks alkoholowy

W celu całkowitego uwolnienia się od alkoholu niszczącego Twoje życie najpierw musisz uwolnić od niego swój organizm. Prowadzony przez nas ośrodek w Ostrołęce proponuje zarówno detoks jak i odwyk. Choć obie te metody prowadzą do tego samego, są od siebie różne. Jeśli zdecydujesz się na odwyk, proces może odbyć się ze wspomaganiem farmakologicznym, aby ułatwić Ci ten trudny czas. Druga metoda oparta jest głównie na psychoterapii i samozaparciu przy jednoczesnym wsparciu naszych specjalistów. Niezależnie od tego jaka ścieżka jest dla Ciebie lepsza, nasza kadra będzie przy Tobie na każdym kroku, pomagając, wspierając i motywując do dalszych zmian. Odstawienie alkoholu nie jest łatwe, szczególnie jeśli zaczął rządzić naszym życiem. Ale pozwól nam sobie pokazać, że można bez niego żyć.

Leczenie alkoholizmu

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem leczenia alkoholizmu, ale wstydzisz się swojego problemu – natychmiast zmień to nastawienie! W sidła nałogu może wpaść każdy, ale nie każdy ma w sobie siłę, żeby próbować z niego wyjść. Jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że masz tę siłę w sobie i chcesz odmienić swoje życie. To niezwykle ważny i duży krok, który jest już za Tobą. Dalszej wędrówki na ścieżce do wyzdrowienia nie powinieneś przejść samotnie, gdyż alkohol to niezwykle trudny przeciwnik. Pozwól naszym specjalistom z ośrodka leczenia uzależnień w Ostrołęce towarzyszyć Ci w tym. Twoja chęć zmiany i determinacja do odmienienia swojego życia w połączeniu z ich wiedzą, doświadczeniem i warunkami naszego ośrodka to znaczne zwiększenie Twoich szans na wygraną walkę z uzależnieniem.

Skuteczne leczenie wymaga fachowego wsparcia. Oferujemy Ci różne formy terapii w zależności od indywidualnych potrzeb.

Każdy korzystający z takiej formy ma zagwarantowaną 24-godzinną pomoc terapeutyczną. Nie musi o nic się martwić, bo w pakiecie ma zakwaterowanie, wyżywienie i wszystko, co potrzebne do skutecznego leczenia.

Najlepiej pracuje się w małych grupach i taki właśnie, kameralny skład do 10 osób przebywa na terenie naszego ośrodka. Spotkasz tu ludzi, którzy rozumieją, wesprą i po prostu będą w tym czasie na dobre i złe.

Powodzenie zależy w dużej mierze od danej osoby, ale dokładamy starań aby nasi pacjenci potrafili dobrze funkcjonować po powrocie do zwykłej codzienności. Mamy w tym duże doświadczenie a opinie osób, które tu były, mówią same za siebie.

Organizujemy transport do naszego ośrodka. Wystarczy skontaktować się telefonicznie a przyjedziemy i odbierzemy Cię.

Kontakt

  • ul. Białostocka 156
    Sokółka / Białystok
  • 510 002 072, 85 688 40 08
  • otusokolka@gmail.com

Nie czekaj. Odważ się zmienić swoje życie!