Ośrodek leczenia alkoholizmu: Olsztyn

Alkoholizm często jest bagatelizowany i nie uważany za chorobę. Osoby zmagające się z tym problemem niestety często zostawione są same sobie, co pociąga za sobą jeszcze większe poddawanie się nałogowi. Pamiętaj, że nie musi tak być. Nasz ośrodek zaprasza wszystkich mieszkańców Olsztyna zmagających się z problemem alkoholowym na profesjonalną terapię. Skorzystanie ze specjalistycznej pomocy pomoże Ci szybciej poradzić sobie z problemem, zrozumieć go i stopniowo nauczyć z nim radzić. Nie bagatelizujemy Twojego problemu, każdy przypadek jest dla nas ważny, dlatego warunki zapewniane w naszym ośrodku są odpowiednie do jego charakteru. Terapie odbywają się również w kameralnych grupach, żeby każdy mógł poczuć się bezpiecznie.

Leczenie uzależnień od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu to ciągła i systematyczna praca, na którą składają się zarówno upadki jak i wielkie zwycięstwa. Droga nie jest łatwa, ale musisz wiedzieć, że warto jest ją przebyć, żeby z powrotem odzyskać władzę nad swoim życiem. Leczenie alkoholizmu głównie skupia się na psychoterapii, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Bardzo ważne jest wsparcie osób trzecich i poczucie, że jako osoba uzależniona nie jesteś w tym sam. Nasi specjaliści znają się na swojej pracy i niezależnie od Twojej pozycji społecznej, płci czy wieku możesz się do nas zgłosić jako mieszkaniec Olsztyna. Bez oceniania i pogardy wyciągniemy do Ciebie pomocną rękę i przytrzymamy za nią podczas Twojej walki o lepsze życie, które nie będzie podyktowane Twoją chęcią napicia się.

Odwyk i detoks alkoholowy

W olsztyńskim ośrodku oferujemy dwie opcje. Jeśli potrzebujesz oczyścić swój organizm z alkoholu, możesz odbyć detoks. Jest to pierwszy krok, który musisz zrobić, aby mieć całkowitą świadomość swoich dalszych kroków, dlatego gwarantujemy odpowiednią kadrę lekarską. Zależnie od Twojej decyzji możesz również zdecydować się na psychoterapię prowadzoną pod okiem naszych doświadczonych specjalistów. Proponujemy Ci zajęcia indywidulane, grupowe AA lub grupy wsparcia w wybranej przez Ciebie formie – stacjonarnej, dziennej lub ambulatoryjnej. Wierzymy, że zapewnienie odpowiednich warunków, wsparcia i spotkań z terapeutą pozwoli Ci przejąć kontrolę nad problemem. Walka z alkoholizmem jest ciężka i wyboista, ale daj sobie szanse ją stoczyć, chętnie Ci w tym pomożemy.

Leczenie alkoholizmu

Odpowiednie podejście do leczenia alkoholizmu może mieć bardzo zadowalające skutki. Na pewno jest to ciężka praca, którą musisz wykonać głównie sam. Pomoc specjalistów i skorzystanie z psychoterapii nie są powodami do wstydu. Zdanie sobie sprawę ze swojego problemu i udanie się po odpowiednią pomoc świadczy o dojrzałości oraz jest pierwszym krokiem w walce. Systematyczna terapia jest bardzo potrzebna w celu zrozumienia i odpowiedniego zmotywowania. Jeśli jesteś mieszkańcem Olsztyna zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy odpowiednie warunki oraz fachową pomoc skierowaną na Twój problem w miejscu, które Cię wyciszy i pomoże osiągnąć wewnętrzny spokój.

Skuteczne leczenie wymaga fachowego wsparcia. Oferujemy Ci różne formy terapii w zależności od indywidualnych potrzeb.

Każdy korzystający z takiej formy ma zagwarantowaną 24-godzinną pomoc terapeutyczną. Nie musi o nic się martwić, bo w pakiecie ma zakwaterowanie, wyżywienie i wszystko, co potrzebne do skutecznego leczenia.

Najlepiej pracuje się w małych grupach i taki właśnie, kameralny skład do 10 osób przebywa na terenie naszego ośrodka. Spotkasz tu ludzi, którzy rozumieją, wesprą i po prostu będą w tym czasie na dobre i złe.

Powodzenie zależy w dużej mierze od danej osoby, ale dokładamy starań aby nasi pacjenci potrafili dobrze funkcjonować po powrocie do zwykłej codzienności. Mamy w tym duże doświadczenie a opinie osób, które tu były, mówią same za siebie.

Organizujemy transport do naszego ośrodka. Wystarczy skontaktować się telefonicznie a przyjedziemy i odbierzemy Cię.

Kontakt

  • ul. Białostocka 156
    Sokółka / Białystok
  • 510 002 072, 85 688 40 08
  • otusokolka@gmail.com

Nie czekaj. Odważ się zmienić swoje życie!