Ośrodek leczenia alkoholizmu: Lublin

Alkoholizm jest problemem, który może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Patrząc po naszym społeczeństwie, a niekiedy naszych bliskich czy nawet nas samych, widzimy też jak bardzo ten problem jest powszechny. Niestety, mimo wszystko jest on również bagatelizowany oraz traktowany jak temat tabu, co niektórych skutecznie zniechęca do mówienia o nim czy szukania pomocy. Jest to ogromny błąd. Alkoholizm niszczy życia i rodziny, dlatego nie ma żadnego powodu do wstydu, gdy chce się z niego wyjść. Jeśli widzisz, lub choćby podejrzewasz, że możesz być nim dotknięty nie wahaj się – skontaktuj się z naszym ośrodkiem w Lublinie, gdzie nasi eksperci wysłuchają Cię dokładnie i doradzą co dalej. Zadzwoń i pozwól sobie pomóc.

Leczenie uzależnień od alkoholu

Jeśli alkohol staje się albo już się stał, czymś więcej niż tylko dodatkiem do życia, należy zatrzymać się i zastanowić się czy tak dalej ma być. Nie ma co ukrywać, że alkoholizm to uzależnienie i należy je leczyć. Jednak nawet najlepsza terapia w najlepszym ośrodku nie pomoże, jeśli nie zdasz sobie sprawy z problemu. Czytając ten tekst jesteś na dobrej drodze do rozpoczęcia walki. Nasz ośrodek jest właśnie tym miejscem, gdzie warunki i personel mają na celu wspierać Cię w Twoim postanowieniu o wyjściu z nałogu. Zaangażujemy się tak mocno jak i Ty i zrobimy co w naszej mocy abyś wytrwał i wyzdrowiał. Spokój, profesjonalizm, wiedza, terapie a przede wszystkim zrozumienie i chęć pomocy to tylko część tego, co u nas znajdziesz. Każdy zasługuje na drugą szansę.

Odwyk i detoks alkoholowy

Nie da się uwolnić ze szponów alkoholu dalej będąc jego więźniem. Dlatego odwyk lub detoks to nieodzowne, pierwsze elementy terapii. Nie ma też co ukrywać, nie są one spacerkiem po parku. Jedno i drugie niesie ze sobą ból i obciążenie zarówno fizyczne (objawy odstawienia) jak i psychiczne. Te ostatnie bywają nie do zniesienia dla wielu, którzy nie mogąc znieść świadomości tego co zrobili przez nałóg wracają w złudne objęcia alkoholowego zapomnienia zamykając tym samym błędne koło. Nasz zespół w Lublinie doskonale zdaje sobie sprawę co niesie ze sobą każdy etap walki z nałogiem i nie pozwoli on poddać Ci się bez walki. Odpowiednie warunki, zrozumienie, spokój i motywacja to coś, co zapewniamy razem z licznymi sesjami terapeutycznymi i grupami wsparcia.

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu nie jest w żadnym stopniu jak leczenie grypy czy kataru. Jest to nieporównywalnie dłuższy i cięższy proces, który zakończony sukcesem daje najlepszą nagrodę z możliwych – drugie życie. Aby do tego jednak dojść, trzeba zacząć od pierwszego kroku jakim jest uświadomienie sobie obecności problemu. Jeśli to Ci się udało, gratulujemy – jesteś gotów na rozpoczęcie terapii. Nasz ośrodek w Lublinie to miejsce stworzone z myślą o pomocy mieszkańcom takim jak Ty. Nasi doświadczeni specjaliści są do Twojej dyspozycji cały czas, gotowi pomóc Ci zrozumieć alkoholizm oraz siebie. Poprzez odpowiednią motywację oraz indywidualnie dobrane terapie i zajęcia zrobimy co w naszej mocy, aby Twoja walka miała jak największe szanse na powodzenie.

Skuteczne leczenie wymaga fachowego wsparcia. Oferujemy Ci różne formy terapii w zależności od indywidualnych potrzeb.

Każdy korzystający z takiej formy ma zagwarantowaną 24-godzinną pomoc terapeutyczną. Nie musi o nic się martwić, bo w pakiecie ma zakwaterowanie, wyżywienie i wszystko, co potrzebne do skutecznego leczenia.

Najlepiej pracuje się w małych grupach i taki właśnie, kameralny skład do 10 osób przebywa na terenie naszego ośrodka. Spotkasz tu ludzi, którzy rozumieją, wesprą i po prostu będą w tym czasie na dobre i złe.

Powodzenie zależy w dużej mierze od danej osoby, ale dokładamy starań aby nasi pacjenci potrafili dobrze funkcjonować po powrocie do zwykłej codzienności. Mamy w tym duże doświadczenie a opinie osób, które tu były, mówią same za siebie.

Organizujemy transport do naszego ośrodka. Wystarczy skontaktować się telefonicznie a przyjedziemy i odbierzemy Cię.

Kontakt

  • ul. Białostocka 156
    Sokółka / Białystok
  • 510 002 072, 85 688 40 08
  • otusokolka@gmail.com

Nie czekaj. Odważ się zmienić swoje życie!