Ośrodek Terapii Uzależnień: Częstochowa

O uzależnieniu mówimy wtedy, kiedy coś przejmuje kontrolę nad naszym życiem i nie możemy bez tego funkcjonować. Bardzo często w naszym kraju występują problemy z nałogami alkoholowymi, narkotykowymi czy lekomania. Proces leczenia to wieloetapowa terapia, podczas której musisz całkowicie skupić się na leczeniu.

Otaczające zielone tereny Parku Krajobrazowego nieopodal Częstochowy sprawiają, że nasz ośrodek jest idealnymi miejscem podjęcia terapii. Terapia to oczywiście zajęcia, które pozwolą Ci zrozumieć i nauczyć się przezwyciężać słabość, ale równie ważna jest możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza na łonie natury czy przebiegnięcia się beztrosko w lesie. Nasi specjaliści doskonale wiedzą jak ciężki będzie to dla Ciebie czas w związku z czym nasza oferta uwzględnia wszystkie aspekty pomagające Ci uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne.

Jako mieszkaniec Częstochowy u nas zawsze jesteś mile widziany i jeśli tylko poprosisz o pomoc, zrobimy wszystko, żebyś ją otrzymał.

Oferta

Pomagamy w leczeniu uzależnień od alkoholu i narkotyków. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że pomagamy z pozytywnym skutkiem wyjść z nałogu naszym pacjentom.

Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra, przyczynia się do wysokiej skuteczności naszej terapii.

Małe grupy terapeutyczne (do 10 osób) powodują, że dla każdego pacjenta znajdziemy czas i jesteśmy w stanie poświęcić wystarczającą ilość uwagi, a atmosfera na terenie ośrodka jest rodzinna.

Podczas terapii stacjonarnej w naszym ośrodku, każdy pacjent ma do dyspozycji 24-godzinną pomoc specjalisty ds. uzależnień. Pacjenci mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego leczenia.

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień od alkoholu, każdy pacjent jest dla nas ważny i każdemu staramy się pomóc.

Skuteczne leczenie narkomani wymaga wsparcia specjalistów, które może zapewnić nasz ośrodek. Oferujemy osobom uzależnionym odwyk oraz detoks od narkotyków.

Organizujemy transport do naszego ośrodka. Wystarczy skontaktować się telefonicznie a przyjedziemy i odbierzemy Cię z dowolnego miejsca.

Terapia uzależnień Częstochowa

W naszym ośrodku najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Rozumiemy również, że każda sytuacja jest inna z czego wynika nasza szeroka oferta.

Decydując się na terapię uzależnień w naszym ośrodku w Częstochowie jako mieszkaniem możesz wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, dziennym oraz ambulatoryjnym. Decydując się na terapię stacjonarną do zaoferowania mamy cykl 2, 4 lub 8 tygodniowych zajęć w naszym ośrodku z możliwością zamieszkania w nim. Opcja dzienna to kilkugodzinowe codzienne zajęcia odbywające się przez 3 miesiące. Tryb ambulatoryjny to cotygodniowa terapia przez okres 6 miesięcy.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz przeprowadzić detoks przed rozpoczęciem psychoterapii, bardzo chętnie nasi specjaliści Ci w tym pomogą. Bardzo ważny jest komfort osoby zdrowiejącej, dlatego decyzja o przeprowadzeniu leczenia w ośrodku da Ci lepsze odczucia od pobytu w szpitalu. W naszym ośrodku zapewnimy Ci wszystkie niezbędne warunki, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki na drodze do bycia wolnym od używek.

Nie czekaj. Odważ się zmienić swoje życie!