Ośrodek leczenia alkoholizmu: Biała Podlaska

Problem alkoholizmu jest powszechny, mimo traktowania go trochę jak temat tabu. Często, gdy dowiadujemy się kto cierpi z tego powodu nie możemy uwierzyć, myśląc, że przecież nic na to nie wskazywało, że jest to szanowana osoba a nie jakiś pijak. Niestety, alkoholizm może dotknąć każdego, szczególnie w społeczeństwie, gdzie alkohol jest wszechobecny. Nie ma znaczenia wiek, płeć, majątek ani wykształcenie. Problem często bywa zauważany dość późno, gdyż my, Polacy, nie widzimy nic złego w wypiciu paru kieliszków za dużo. Te parę kieliszków bardzo szybko może zrujnować życie, rodzinę i bliskich. Tego problemu nie można lekceważyć. Jeśli mieszkasz w Białej Podlaskiej i masz choć cień podejrzeń, że alkohol bywa w Twoim życiu za często – nie wahaj się i skontaktuj z naszym ośrodkiem.

Leczenie uzależnień od alkoholu

Nikt nie twierdzi, że leczenie alkoholizmu jest łatwe. Wręcz przeciwnie – to długa i ciężka praca, której nie wykona nikt poza Tobą. Wiemy, że borykanie się z problemem jest ciężkie samo w sobie a dodatkowa perspektywa mozolnej walki może ostudzić zapał. Dlatego nasi specjaliści z ośrodka w Białej Podlaskiej nie pozwolą poddać Ci się bez walki. Odpowiednia motywacja, sprzyjające warunki, terapie indywidualne, grupowe oraz zrozumienie i wsparcie to tylko część tego co oferujemy. W naszym ośrodku nie oceniamy, tylko skupiamy się na Twojej chęci przezwyciężenia nałogu i razem z Tobą zrobimy wszystko, aby Twoje życie stało się wolne od uzależnienia. Pamiętaj, żadna sytuacja nie jest beznadziejna, jeśli tylko chcesz uwolnić się od swojego wewnętrznego demona.

Odwyk i detoks alkoholowy

Nasz ośrodek w Bielsku Podlaskiej oferuje mieszkańcom zarówno detoks jak i odwyk. Obie opcje są niestety ciężką i trudną pracą. Wychodzenie z alkoholizmu nie jest łatwe, ale skoro pierwszy krok, jakim jest decyzja o terapii, już za Tobą, teraz będzie łatwiej. Żeby skutecznie wyeliminować alkohol ze swojego życia najpierw trzeba się go pozbyć z własnego organizmu. Temu procesowi towarzyszy duże obciążenie psychiczne (spadek własnej wartości, świadomość szkód jakie się wyrządziło) oraz fizyczne (objawy odstawienia). Nasi doświadczeni specjaliści dopasują ścieżkę specjalnie dla Ciebie i Twoich potrzeb. Dobierzemy Tobie odpowiednie terapie i zajęcia wchodzące w skład odwyku oraz zapewnimy właściwe wsparcie farmakologiczne w przypadku detoksu.

Leczenie alkoholizmu

Dla wielu wychodzenie z alkoholizmu to najtrudniejsza rzecz jaką zrobili w życiu. Jest to jednocześnie najbardziej wynagradzający wysiłek, gdyż nagrodą jest drugie życie, wolne od nałogu. Jeśli tylko jest w Tobie chęć na podjęcie tej walki, zgłoś się do naszego ośrodka w Białej Podlaskiej. Pamiętaj – to żaden wstyd szukać pomocy i chcieć uwolnić się od nałogu. Nasi eksperci pomogą Ci zrozumieć z czym się mierzysz, czym alkohol stał się w Twoim życiu oraz przejdą razem z Tobą przez każdy etap Twojej walki. Rozumieją problem do głębi, więc możesz liczyć na zrozumienie i brak krytycznych spojrzeń. Poprzez odpowiednią psychoterapię, zajęcia i właściwą motywację chcemy zwiększyć Twoje szanse na sukces. Pamiętaj, że nie jesteś w tym sam i zaangażujemy się tak samo mocno jak Ty.

Skuteczne leczenie wymaga fachowego wsparcia. Oferujemy Ci różne formy terapii w zależności od indywidualnych potrzeb.

Każdy korzystający z takiej formy ma zagwarantowaną 24-godzinną pomoc terapeutyczną. Nie musi o nic się martwić, bo w pakiecie ma zakwaterowanie, wyżywienie i wszystko, co potrzebne do skutecznego leczenia.

Najlepiej pracuje się w małych grupach i taki właśnie, kameralny skład do 10 osób przebywa na terenie naszego ośrodka. Spotkasz tu ludzi, którzy rozumieją, wesprą i po prostu będą w tym czasie na dobre i złe.

Powodzenie zależy w dużej mierze od danej osoby, ale dokładamy starań aby nasi pacjenci potrafili dobrze funkcjonować po powrocie do zwykłej codzienności. Mamy w tym duże doświadczenie a opinie osób, które tu były, mówią same za siebie.

Organizujemy transport do naszego ośrodka. Wystarczy skontaktować się telefonicznie a przyjedziemy i odbierzemy Cię.

Kontakt

  • ul. Białostocka 156
    Sokółka / Białystok
  • 510 002 072, 85 688 40 08
  • otusokolka@gmail.com

Nie czekaj. Odważ się zmienić swoje życie!